paź 27

Szanowni Państwo,
Jakoś tak na wiosnę bieżącego roku otrzymałem zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie literackim zorganizowanym przez fundację „Ku Przeszłości” Andrzeja Pilipiuka i Marka Farfosa.
Opowiadanie miało być w konwencji SF, horroru lub fantasy a jego akcja musiała się rozgrywać na wsi – z resztą jeśli ktoś ma życzenie, to odsyłam do Regulaminu Konkursu

W konkursie oczywiście wziąłem udział, tylko że warunki brzegowe sobie nieco ponaciągałem 🙂 w wyniku czego powstał „Świcek”.
Jurorzy już ocenili i docenili to opowiadanie przyznając mu wyróżnienie oraz publikując je w zbiorze opowiadań „U nas za stodołą III. Między Zamościem a Roztoczem – Laureaci IV edycji konkursu literackiego”.
A ponieważ Regulamin nie zabrania, to „Świcka” publikuję również na własnej stronie WWW

Zapraszam do lektury
Rafał Hyrycz

link to opowiadania

Autor Rafał Hyrycz

wrz 13

Witam szanownych Czytelników,

Jak widzicie moja walka z tematem Pomeranii wlecze się i wlecze…

Mam jednak dobrą wiadomość. Kilka dni temu siedząc w długiej kolejce do lekarza specjalisty postanowiłem zrobić użytek ze smartfona i to właśnie na nim napisałem dużą część opublikowanego ostatnio materiału. Oczywiście nie jest to narzędzie doskonałe, ale pozwala na naprawdę dużo.

Metodę tę stosuję nadal (tak – niestety czeka mnie kilka wizyt u lekarzy specjalistów), więc kolejna część relacji, która już została napisana powstała również w ten sposób.

Można przewrotnie powiedzieć, że bliski kontakt z medycyną w wydaniu NFZ leczy kryzys twórczy.

Do przelania na ekran zostały w zasadzie jeszcze dwa dni. Wierzę, że teraz to już z górki.

Autor Rafał Hyrycz

kw. 03

Na łamach serwisu www.pofajrancie.pl piszę i opowiadam zwykle o tym jak spędzam swój czas wolny – czy to w terenie, czy to w warsztacie.

Zwykle jest tak, a w zasadzie zawsze, że są to działania o charakterze niekomercyjnym – podejmowane dla mojej osobistej przyjemności i satysfakcji. Myślę, że nadszedł czas aby to nieco zmienić…

Na dzień dobry link do siostrzanego projektu – również mojego autorstwa – strony poświęconej mało znanej historii pewnych drobnych przedmiotów codziennego użytku.

www.wartimelighters.pl

„…a wszystko to, bo kochamy rzeczy piękne”

Na dniach na Allegro powinna pojawić się aukcja, na której będzie można zakupić współczesną wersję tej zapalniczki. Zobaczymy jak sprzeda się legenda 🙂

Bądźcie czujni – bo nie znacie dnia ani godziny, gdy trzeba będzie podpalić lont 😀

 

Autor Rafał Hyrycz

kw. 03

Szanowni Państwo,

Wczoraj a w zasadzie dzisiaj – bo rzecz się działa w późnych godzinach nocnych – po raz kolejny podszedłem do tematu relacji z Pomerki.

Na razie na spokojnie – z mapą i roadbookiem, ze zdjęciami i notatkami próbuję temat ułożyć w opowieść…

Idzie jak idzie – wczoraj przybyły dwie strony maszynopisu, więc może jakoś się odblokuje. A jak nie – to trzeba będzie popracować nad nim – cytując klasyka – „palnikiem i obcęgami”.

W każdym bądź razie – czujni bądźcie, gdyż pierwsze odcinki powinny się pojawić do końca tego tygodnia.

No 😀

Autor Rafał Hyrycz

paź 13

Szanowni Państwo!

Relacja z tegorocznej imprezy terenowej TerraPolonica – Wschodnie Klimaty jest już napisana.

Będzie się pojawiać sukcesywnie – niczym Matysiakowie w Polskim Radio na jedynie słusznej stronie www.pofajrancie.pl w dziale „Tam gdzie kończy się asfalt”. Oczywiście najpierw pojawi się tekst, potem upiększę go stosownymi obrazkami.

Działo się, impreza przednia, było o czym pisać – więc będzie i o czym czytać.

Oczywiście wszystko napisane z perspektywy kierownika Kijanki, więc weźcie poprawkę na skrzywioną optykę 🙂

zapraszam do lektury

Autor Rafał Hyrycz

maj 06

 

W środę wróciłem z Pomeranii…

To już piąta – zamykająca pętlę dookoła Polski edycja tej znakomitej turystycznej terenowej imprezy.

Nie chwaląc się, jestem jednym z nielicznych mających na koncie komplet 🙂

Ekipa Adrenalinki.pl jak zawsze wykonała kawał dobrej porządnej roboty, towarzystwo więcej niż znakomite a okoliczności przyrody i warunki pogodowe też stosowne 🙂

Relacja powoli się kluje, myślę że w ciągu najbliższego tygodnia coś się powinno pojawić… działo się na trasie i to sporo 🙂

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników od załogi kijanki. Do zobaczenia!

Autor Rafał Hyrycz

lip 11

Sukcesywnie po kawałku będę publikował relację z Sudetii. Preludium jest dostępne tutaj: http://www.pofajrancie.pl/?page_id=2349

Autor Rafał Hyrycz

lip 06

Wczoraj wróciłem z kolejnej edycji Transpolonii. Tym razem zwiedzaliśmy Dolny Śląsk. Miejsce jak dla mnie absolutnie magiczne. Ziemia tajemnic, ziemia przepiękna, ziemia momentami przeklęta…

Zanim pojawi się relacja muszę nieco ochłonąć – bo tym co tam widziałem można by obdzielić kilka opowieści. Jak na razie szukam jakiegoś dobrego podtytułu… Mam trymbimbalion pomysłów 🙂

Nie zabraknie elementów humorystycznych i niestety – przygodowych. Zainteresowanych proszę o nieco cierpliwości 🙂

Autor Rafał Hyrycz

kw. 21

Oto dzisiaj to co było objawione na facebooku kilka dni temu stało się ciałem…

Tak wyglądało objawienie

A tak wygląda ciało:

Taka opowieść na motywach związanych ze źródłami ognia 🙂

Niestety ciało jeszcze nie ma odzieży w postaci obrazków. Pracuję już nad tym, jednak jak dotąd serwer załatwia odmownie moje starania.

 

 

 

 

Autor Rafał Hyrycz

gru 15

Z dużym poślizgiem wynikającym z przyczyn różnorakich zakończyłem relację z zeszłorocznych Wilczych Ech.

Chociaż…

Tekst był dostępny  już od dość dawna, brakowało jedynie zdjęć – i brak ten właśnie udało się uzupełnić. Pozwoliłem sobie podebrać w celu publikacji trzy zdjęcia ze strony organizatora czyli www.polskiebezdroza.pl oczywiście z podaniem źródła aby formalnościom stało się zadość.

Tak więc – kto czytał niech popatrzy na obrazki, kto nie czytał – niech przeczyta.

Zapraszam  www.pofajrancie.pl/?page_id=1759

Autor Rafał Hyrycz